بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان ، بازسازی خانه های قدیمی

هر ساختمان با هر کاربری اعم از مسکونی، اداری، تجاری، فروشگاهی و … بعد از چند سال که از عمرش گذشت و گرد سالیان بر چهره اش نشست نیاز به تعمیرات دارد. گاهی این تعمیرات اساسی است و نیاز به بازسازی ساختمان و نوسازی آن احساس می شود. هرچند که بازسازی فقط محدود به ساختمان های قدیمی و سالخورده نمیشود. گاهی ما نیاز داریم فضای اطراف خود را ، به صورت اساسی تغییر دهیم و حتی چیدمان داخلی را  با برداشتن دیواری یا گذاشتن پارتیشنی، تغییراتی در سقف و کف ، نورپردازی و … دهیم تا چهره ای نو به خود بگیرد و یا حتی کاربری آن تغییر کند.

   خدمات بازسازی ساختمان شامل چه مواردی است؟

خدمات بازسازی ساختمان برای خود یک دنیای تازه و بسیار عظیم است که نمی توان آن را محدود کرد . ما می توانیم تا حد بی نهایت خانه شما را بازسازی کنیم . اما در این میان عاملی که اهمیت فراوانی دارد ، هزینه است . لذا ما سعی می کنیم طوری بازسازی را برای شما انجام دهیم که هم هزینه تا حد امکان کم شود ، و هم زیبایی چشم گیر و قابل توجه باشد . به طوری که اگر کسی قبلا به خانه شما آمده ، پس از دیدن خانه بازسازی شده از دیدن آثار آن شگفت زده شود.

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان به دو دسته بازسازی جزئی و بازسازی کلی تقسیم بندی میشود

بازسازی جزئی : در بازسازی جزیی عمدتا نقشه قبلی ساختمان حفظ خواهد شد و بیشتر به جزییاتی از قبیل : نقاشی ساختمان ، کاغذدیواری ، پارکت و لمینیت ، کف پوش و دیوار پوش ، تعویض و تعمیر کابینت آشپزخانه ، اجرای سقف کاذب و نور مخفی ، اجرای سقف های کناف و سقف های جدید کشسان ، آسمان مجازی و… پرداخته خواهد شد که معمولا در پروسه زمانی یک ماهه قابل اجرا میباشند.

بازسازی کلی : در بازسازی کلی در اکثر مواقع با جابجایی تیغه های داخلی اعم از باربر(دیوار حمال ) یا غیر باربر بودن آنها و تغییر نقشه رو به رو هستیم . تغییر محل آشپزخانه از دیگر مواردی هست که زیاد در این نوع بازسازی به چشم خواهد آمد . تعویض کابینتهای فلزی یا ام دی اف قدیمی به کابینتهای ممبران و های گلاس هم جزیی از این تغییرات میباشد، تعویض لوله ها ی آب ،فاضلاب و گاز، تعویض رادیاتورها ، اصلاح عیوب موتورخانه در جهت کاهش مصرف انرژی و بازدهی و راندمان بالا ،همچنین تعویض قیرگونی و ایزوگام سرویسها ، تعویض و تغییردرب ورودی عمدتا به درب ضد سرقت ، تعویض دربهای داخلی ، برقکاری ، گچکاری ، کاشیکاری و سرامیک ، سنگ کاری ، سنگ کاری نما ، تعویض درب و پنجره ها ی آهنی به یو پی وی سی (upvc) . تغییرات در نما و مشاعات ، اجرای سقف های کاذب حجیم (کناف – رابیتس کاری و.. ) و نورپردازی ویژه هم از دیگر مواردی هستند که در بازسازی کلی قابل اجرا میباشند که به طبع مستلزم زمان و هزینه بیشتری میباشند.

هزینه بازسازی ساختمان

هزینه بازسازی ساختمان چقدر میشود ؟

این سوالی است که در اغلب تماسهای تلفنی پرسیده میشود .

از آنجایی که برآورد هزینه های بازسازی ساختمان یکی از ایتمهای مهم شروع یک پروژه ساختمانی میباشد ، اطلاع دقیق از هزینه ها میتواند به تصمیم گیری کارفرما برای شروع پروژه کمک شایانی بنماید.

اما برای برآورد هزینه ها عوامل متعددی را باید بررسی کرد ، از جمله :

+ متراژ بنای ساختمان

+ متریالی و مصالحی که قرار است استفاده بشود ، همچنین درجه و کیفیت آنها

+ مدت زمان اجرای پروژه ( فورس ماژور باشد یا نه ) و …

برای برآورد صحیح هزینه ها معمولا طی یک جلسه حضوری بین پیمانکار با کارفرما و بررسی خواسته ها و نیاز های کارفرما از یک سو و بررسی امکان اجرای خواسته ها توسط کارشناسان ما از سوی دیگر ، میتوان به نتیجه گیری تقریبا دقیقی نسبت به برآورد هزینه بازسازی ساختمان رسید.

لطفا ، با کلیک روی ستاره مورد نظر امتیاز دهید ، متشکرم

Average rating 5 / 5. تعداد آرا : ۸